بررسی پرونده های جنایی خارجیفایل چند رسانه اییفایل صوتینقد فیلم و مستندهای حقوقی

پادکست پرونده های جنایی خارجی

پادکست جنایی خارجی

در این بخش مجموعه از پادکست های جنایی را در اختیار شما قرار داده ایم.
 چیزی در مورد جرم واقعی – داستان هایی از قتل های واقعی ، آدم ربایی ، ناپدید شدن و تلاش برای حل آنها – برای بسیاری از مردم مقاومت ناپذیر است ، و این برای پادکست های جنایی نیز صدق می کند. مانند بهترین پادکست ها از هر رده ، بهترین پادکست های واقعی جنایی در اندازه مساوی سرگرم کننده و آموزنده هستند


ادموند امیل کمپر سوم آدم‌کش زنجیره‌ای و مرده‌خواه آمریکایی

ادموند امیل کمپر سوم (انگلیسی: Edmund Emil Kemper III)، مشهور به اد کمپر، آدم‌کش زنجیره‌ای و مرده‌خواه آمریکایی است که به جرم ده قتل، از جمله کشتن پدر بزرگ و مادر بزرگ و مادر خود به حبس ابد محکوم شده‌است. طبق گزارش‌ها، کمپر سایز بدنی بزرگی با قامت ۲٫۰۶ متر و بهره هوشی ۱۴۵ را داراست.

رادنی آلکالا، قاتل سریالی کالیفرنیایی

رادنی آلکالا، قاتل سریالی کالیفرنیایی در دهه ۱۹۷۰ که ترس و وحشت را بر دل های آمریکایی ها حاکم کرده بود، قبل از اجرای حکم اعدامش در زندان مرد. این قاتل سریالی به نام «بازی دوست یابی» شناخته می شود؛ زیرا او حدود ۳۰ سال پیش در یک مسابقه تلویزیونی به همین نام شرکت کرده بود.

آرمین میوز اولین آدمخوار آلمانی

قسمت سی ام پرونده های جنایی_بررسی پرونده جنجالی آرمین میوز اولین آدمخوار آلمانی

آرمین میوز دانشمند کامپیوتر بود که در شهر کسل (آلمان) متولد شد و کودکی بسیار تنهایی را پشت سر گذاشت. پدرش مرد سرسختی بود که نسبت به پسرش بی علاقه بود و هیچ توجهی به او نداشت. وقتی پدر و مادر میوز جدا شدند ، او فقط هشت سال داشت. سپس پدرش خانواده را رها کرد تا دیگر هرگز با آنها تماس نگیرد. بعداً ، هنگامی که پسرش میوز در حال محاکمه بود ، او به دادگاه گفت که با وجود همه آنچه اتفاق افتاده بود ، پسرش همیشه پسر کوچک خوبی بود و رفتار خوبی داشت. اما اینکه او با داستان هانسل و گرتل وسواس پیدا کرد ، خصوصاً فصلی که یک جادوگر آنها را چاق کرد و سعی کرد آنها را بخورد.

قسمت سی و چهارم پرونده های جنایی _یک مرد سه چمدان، بررسی پرونده ملانی مک گوایر و ویلیام مک گوایر

در دادگاهی در نیوبرانسویک در نیوجرسی ، امریکا گفته شد پرستاری که متهم است شوهرش را با شلیک گلوله کشت ، جسدش را قطعه قطعه کرد و آنها را در سه جمدان گذاشت و به دریا انداخت با دقت برای این کار برنامه ریزی کرده بود.

بررسی پرونده اسکات پیترسون

قسمت سی و پنجم پرونده های جنایی_بررسی پرونده اسکات پیترسون

اسکات پترسون به اتهام قتل همسر باردار لسی دنیس پترسون و فرزندش، کانر پترسون، که در بین ۲۳ دسامبر و ۲۴ دسامبر ۲۰۰۲ از بین رفت، متهم شد. پترسون در تاریخ ۱۸ آوریل ۲۰۰۳ در سان دیگو دستگیر شد، روزی که بقایای لیسی و کانر به طور رسمی شناسایی شدن.

قسمت سی و هشتم پرونده های جنایی - خانه وحشت بررسی پرونده خاویر دوپونت دلیگونس

پرونده خانه وحشت ماجرای به قتل رسیدن یک خانواده در سال ۲۰۱۱ و شایعات و حقایقی که پیرامون این داستان جنجالی اتفاق افتاد

قسمت چهل و چهارم پرونده های جنایی_بررسی پرونده لکساندر پیچوشکین

الکساندر پیچوشکین معروف به قاتل شطرنجی مخوفترین قاتل روسیه که ادعا کرده بود برای پر کردن ۶۴ خانه شطرنج آدم می‌کشد. وی مرتکب به قتل ۴۸ (اثبات شده) نفر که اکثر آنها در طی ۵ سال (۲۰۰۱-۲۰۰۵) در حوالی پارک بتسا صورت گرفتند شد. پیچوشکین اولین قتل خود را در سال ۱۹۹۲ با قتل دوستش مرتکب شد که آن را اولین عشق خود به قتل توصیف می‌کند.

قتل خانواده ون بردا

قسمت چهل و پنجم پرونده های جنایی_قتل خانواده ون بردا

یک مرد ۲۲ ساله آفریقایی در دادگاه روز دوشنبه به اتهام قتل ۳ تن از اعضای خانواده اش با تبر در خانه ای لوکس واقع در کیپ تاون در ژانویه سال ۲۰۱۵ حضور یافت. "هنری ون بردا"، پدرش مارتین، ۵۴ ساله، یک تاجر ثروتمند، مادرش ترزا، ۵۵ ساله و برادر بزرگترش رودی، ۲۲ ساله را در یک حمله وحشیانه در کیپ تاون در آفریقای جنوبی به قتل رساند. خواهر کوچکترش مارلی که در زمان حمله ۱۶ سال داشت را با جراحات جدی در بالکن خانه رها کرد که با انتقال مصدوم به بیمارستان به طرز معجزه آسایی از مرگ حتمی نجات یافت.

پرونده جنایی اینگه لانز

قسمت شصت و پنجم پرونده های جنایی - بررسی پرونده اینگه لاتز

اینگه دختری که در مقطع فوق لیسانس تحصیل میکرد در خانه اش به طور مرموزی به قتل رسید این قسمت به ماجرای قتل سناریوها و مظنونین این پرونده میپردازد

عمر رداد

قسمت شصت و ششم پرونده های جنایی_بررسی پرونده عمر رداد

عمر رداد مهاجر مراکشی که در فرانسه باغبان بود و به جرم قتل صاحب کارش محاکمه شد در این اپیزود ما به داستان قتل خانم مارشال و محاکمه عمر میپردازیم، واقعا عمر خانم مارشال را به قتل رساند؟

بررسی پرونده ی جنایت آلکاسر

قسمت هفتاد و ششم پرونده های جنایی_بررسی پرونده ی جنایت آلکاسر

پرونده قتل آلکاسر یک پرونده جنایی اسپانیایی است. در ۱۳ نوامبر ۱۹۹۲، سه دختر جوان ۱۴ و ۱۵ ساله در ژانویه ۱۹۹۳ در دره لا رومانا، در نزدیکی روستاهای کاتاداو و توس، در استان ناپدید شدند و جسد پیدا کردند.

بررسی پرونده ی جنایت های دیوید سیلوا

قسمت هفتاد و هفتم پرونده های جنایی - بررسی پرونده ی جنایت های دیوید سیلوا

یک زن در پرتقال کشته شد و یک مرد در فرانسه ناپدید شد این دو اتفاق چه ربطی بهم دارند؟

قسمت هفتاد و نهم پرونده های جنایی - بررسی پرونده ی قاتلان ماه عسل

آقای مارک تاجر برجسته بلژیکی به همراه همسرش برای ماه عسل به فرانسه رفته بودند، اما متاسفاته در یک تصادف کشته شد و همسرش ، در لحظات آخر توانست خودش را نجات دهد. اما خانواده مارک به نو عروس مشکوک بودند

بررسی پرونده ی قاتل خانواده بین

قسمت هشتادم پرونده های جنایی_بررسی پرونده ی قاتل خانواده بین

قتل خانواده بین بعد از گذشت چند دهه هنوز موضوع صحبت های نیوزلندی هاست، این یک قتل-خودکشی بود یا یک قتل حساب شده؟

بررسی پرونده ی قاتل اسیدی آلمانی

قسمت هشتاد و یکم پرونده های جنایی_بررسی پرونده ی قاتل اسیدی آلمانی

پناهگاه هسته ای یا اتاقی برای افکار سادومازوخیستی؟

بررسی پرونده ی مرگ مایک منشولت

قسمت هشتاد و دوم پرونده های جنایی - بررسی پرونده ی مرگ مایک منشولت

تصادف یا یک قتل تاریک؟

آندری چیکاتیلو

قسمت هشتاد و سوم پرونده های جنایی_بررسی پرونده ی جنایت های آندری چیکاتیلو

آندری رومانوویچ چیکاتیلو شانزده اکتبر ۱۹۳۶ – چهارده مارس ۱۹۹۴) یک قاتل زنجیره‌ای در اتحاد جماهیر شوروی بود. نام مستعار قصاب روستوف، چاک‌دهنده روستوف است. او بین سالهای ۱۹۷۸ و ۱۹۹۰ در روسیه، اوکراین، ازبکستان اتحادیه جماهیر شوروی مرتکب جرم‌هایی از قبیل تجاوز جنسی، قطع عضو، و قتل دست‌کم ۵۲ زن و کودک شده‌بود. چیکاتیلو در مجموع به بیش‌از ۵۶ فقره قتل اعتراف کرد، ولی محکومیت او برای ۵۳ فقره از این قتل‌ها در مارس ۱۹۹۲ انجام شد. او به اعدام محکوم شد.

قسمت هشتاد و چهارم پرونده های جنایی_بررسی پرونده ی جنایت های پاملا هاپ

پاملا هاپ زن آمریکایی که پلیس و دادگاه را به مدت یک دهه از حقیقت دور کند و به جنایت هایش ادامه دهد

قسمت هشتاد و پنجم پرونده های جنایی - بررسی پرونده ی قتل الین اوهارا

الین اوهارا زن ایرلندی که به یکباره ناپدید شد و خانواده و نزدیکان او احساس میکردند که الین خودکشی کرده است، نزدیک به یکسال بعد باقیمانده اسکلت های او در دل جنگل پیدا شد آیا واقعا الین خودکشی کرده است؟

بررسی پرونده ی قتل ملانی والنر

قسمت هشتاد و ششم پرونده های جنایی - بررسی پرونده ی قتل ملانی والنر

ملانی دختر سی ساله ای که در انگلیس زندگی میکرد و شوهرش یه خانواه اش خبر داد که ملانی بر اثر خونریزی مغزی فوت کرده است اما چهار سال بعد که جنازه ملانی پیدا میشود راز های تاریکی افشا میشود

بررسی پرونده ی مرگ مرموز رادنی مارکس

قسمت هشتاد و هفتم پرونده های جنایی_بررسی پرونده ی مرگ مرموز رادنی مارکس

قطب جنوب یکی از مناطق کره زمین است که از ان فقط برای اهداف علمی استفاده میشود، ورود افراد به این منطقه تحت شدیدترین پروتکل امنیتی قرار دارد، با تمام این ها ما در قطب جنوب یک پرونده قتل حل نشده داریم

بررسی پرونده ی قتل های اوانسدل

قسمت هشتاد و هشتم پرونده های جنایی_بررسی پرونده ی قتل های اوانسدل

لیریک و الیزابت دو تا دخترخاله ده ساله و هشت ساله بودند که یک ظهر تابستون برای دوچرخه سواری بیرون رفتند و هیچوقت برنگشتند، چه اتفاقی برای الیزابت و لیریک داستان ما افتاد؟ یک قاتل خونسرد اوتها رو دزدید و کشت یا شغل پدر لیریک عامل کشته شدن دخترها شد؟

بررسی پرونده ی قتل لزلی کلارک و ترور بوکانان

قسمت هشتاد و نهم پرونده های جنایی_بررسی پرونده ی قتل لزلی کلارک و ترور بوکانان

متیو هاول پسر بیست و دو ساله ایرلندی بود که به صورت اتفاقی در روسیه درگذشت مرگ او باعث کشف یک راز هفده ساله شد

قسمت نود ام پرونده های جنایی - بررسی پرونده ی ناپدید شدن بن اسمارت و اولیویا هوپ

بن و اولیویا پس از جشن سال نو ۱۹۹۸ در مارلبورو ساوندز ناپدید شدند. هزار و پانصد نفر در آن مهمانی حضور داشتند، اما هیچکس هیچی ندید، بدون سلاح قتل ، بدون جنازه ، بدون صحنه جنایت، آیا کسی میدونه چه اتفاقی برای بن و اولیویا افتاده؟

بررسی پرونده ی قاتل سریالی جان مارتین

قسمت نود و یکم پرونده های جنایی_بررسی پرونده ی قاتل سریالی جان مارتین

در سنگاپوری که ریختن یک زباله ساده هزار دلار جریمه در پی داره پیدا شدن یک کیسه سیاه تو دریا جرم سنگین تری در پی داره، شاید حتی ده سال زندان، اما این کیسه زباله بوی مرگ میداد

User Rating: ۴.۳۵ ( ۱ votes)
مشاهده بیشتر

radin

سلام رادین هستم. کارشناس ارشد جزا و جرم شناسی همان طور که شاهد هستید این وبسایت اولین وبسایتی هست که توانسته فایل های صوتی دروس اساتید حقوق را برای دانلود جمع آوری کند بنابراین از شما بینده گرامی تقاضا دارم که به نوبه خود این وبسایت را به دوستان خود معرفی کنند تا دیگران هم از مطالب و فایل ها استفاده کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا